Tvorivé chvíle

Kapela Nocadeň už v októbri avizovala na svojom facebookovskom profile, že sa zavrela do štúdia a pracuje na novej skladbe. Tá dostala názov Bdiem či spím? a jej premiéru v rádiovom éteri si mohli priaznivci košického kvarteta vychutnať v utorok 30. novembra na vlnách Rádia_FM. Na webe ju kapela zverejní už čoskoro. Od vydania ostatného albumu Ikony (2008) prešli dva roky, počas ktorých si kapela dala určitú tvorivú pauzu, a práve skladba Bdiem či spím?

je výsledkom prvej inšpiračnej múzy, ktorá sa v členoch kapely znova prebudila. Podľa slov lídra Rasťa Kopinu bola pieseň už dlhšie rozpracovaná. Konečnú podobu však dostala až tesne pred nahrávaním, práve vtedy totiž vznikol jej refrén. Časť skladby nahrávali Nocadeň vo svojom domácom košickom štúdiu a časť v prešovskom Štúdiu 7. Nahrávania sa zúčastnili aj dvaja hostia. Jedným je Pavol Jakab z kapely Good Fancy, ktorý nahrával basovú gitaru a druhým Peter Debnár z kapely Raindown, ktorý si zaspieval v záverečnom viachlasovom parte. Producentsky sa pod novinku podpísal Róbert Kopina a autorsky, ako je už u kapely zvykom, sa na skladbe podieľali bratia Kopinovci.

Inštrumentálna zložka skladby sa líši od toho, ako zneli skladby na albume Ikony. Kapela prešla hudobným vývojom, o ktorom nám viac povedal Rasťo Kopina: „Ten zvukový posun je hlavne v tom, že kým Ikony boli schválne urobené surovšie, teraz je ten zvuk viac obrúsený. Opäť sme tam primiešali elektroniku a syntezátory.“ Touto cestou, by sa kapela Nocadeň chcela v budúcnosti uberať. „V podstate tou skladbou načrtávame, kam by sme sa radi hudobne posunuli. Ostatné pesničky sú však zatiaľ ukryté iba v našom podvedomí,“ dodal spevák, textár a skladateľ košickej kapely. (Zdroj: www.hudba.sk)

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár